PADOMI UZSĀKOT SKOLAS GAITAS

Text And Image Section

Egons Reiters un viņa ģimene


– Kādas ir jūsu iecienītākās veselīgas un garšīgas pusdienu kastītes vai līdzņemamo našķu idejas, kuras sagatavot savam bērnam mācību gada laikā?


Mūsu bērna ēšanas paradumi ir diezgan konservatīvi un viņa pieturas pie sev zināmiem ēdieniem. Absolūts favorīts skolas pusdienu kārbiņai ir mājās gatavots sendvičs - tosterī cepta maizīte ar sieru, desu un obligāti marinēts gurķītis, klāt uzgraušanai burkāni vai ķiršu tomāti. Ja no rīta attopamies, ka visa maize jau apēsta, tad tādas reizes Elīzei pat patīk vislabāk, jo tādos gadījumos pusdienu kārbiņai mamma aši uzcep pāris plānās pankūkas, kam pa virsu uzsmērē medu, sarullē un kastītē iekšā. Ideāli, ja ledusskapī pagadās vēl pa kādai saujai melleņogu.


– Kādi ir praktiski veidi, kā jūs iesaistāt savu bērnu mācību telpas organizēšanā un iekārtošanā jaunajam mācību gadam?


Šobrīd meitas istaba ir savu pārvērtību procesā jeb pamazām notiek istabas kosmētiskais remonts. Kopā ar meitu tiek izlemts par sienu krāsu, aksesuāriem un mēbelēm. Elīze izvēlējās divstāvu gultu ar rakstāmgaldu apakšā. Tur būs vieta gan mīļmantām, gan vieta, kur rakstīt, zīmēt un lasīt.

Text And Image Section

– Kādām 3 lietām obligāti jābūt iegādātām, iesākot katru nākamo skolas gadu?


Meita mācās skolā, kur mācības ir pēc Valdorfpedagoģijas principiem, tāpēc jaunas klades, flomāsteri un penālis nav nepieciešami. Bērni šajā skolā klades un grāmatas veido paši, tad tas, kas ir nepieciešams skolai ir jaunas botas sportam, ja kāja pa vasaru izaugusi, gumijzābaki, jo skolā daudz nodarbību ir ārpus telpām un jaunas štātes pirmajai svinīgajai skolas dienai!


- Kurš ir meitas mīļākais priekšmets skolā un kāpēc?


Elīzes mīļākais priekšmets ir sports. Jo sporta nodarbības ir daudz rotaļu, tas ir jautri, piemēram spēle “Pīlītes un mednieki”. Otrs mīļākais ir svešvalodas - angļu valoda, kur Elīze ir kā zivs ūdenī, un spāņu valoda. Elīzei ir liela interese par svešvalodām, tāpēc šobrīd viņa pašmācības ceļā mācās arī franču valodu, jo tā esot mīlestības valoda. Mīlestības valodā viņa arī zīmē. Man ir tāda aizdoma, ka dienās viņa būs mākslas pasaulē.