Higiēnas preces mazuļiem

  1. Vates kociņi

    Vates kociņi

  2. Mitrās salvetes

    Mitrās salvetes

  3. Higiēnas preces mazuļa vannošanai

    Higiēnas preces mazuļa vannošanai

  4. Vienreiz lietojamie paladziņi

    Vienreiz lietojamie paladziņi

Vannošanas laikā nesteidzieties. Bērns jūt satraukumu un steigu caur vecāku pieskārieniem, tāpēc visas darbības dariet lēni, ļaujiet sev un mazulim izbaudīt vannošanas mirkļus un jūsu maigos glāstus. Kad vecāki un bērns ir gatavi, izstāstiet bērnam par turpmākām darbībām – šādi veidosies rituāls, kas turpmāk atvieglos komunikāciju ar bērnu. Maigi ieveliet bērnu rokās uz viņa vēdera, tā, lai mazulis redz ūdeni un vanniņu. Pēdas ar ūdeni saskarsies pirmās, sniedzot bērnam drošuma sajūtu pirms visa ķermeņa iemērcēšanas. Lēni, bez steigas pārveliet jaundzimušo uz muguras un iegremdējiet vēderu un plecus, pievēršot uzmanību tam, lai bērna galva neiekrīt ūdeni. Atbalstiet plecus un galvu. Baudot ūdens rituālu, jāatceras, ka vannošanas mērķis arī ir higiēna. Izmazgājiet kakla krokas, paduses, vietas aiz ausīm, galvu, kāju un roku krociņas. Pirmajos mēnešos mazgāšanas laikā var izvēlēties tīru krāna ūdeni, bet dažādu “netīru negadījumu” brīžos labāk izvēlēties bezziepju līdzekļus. Piemēram, “Lupilu” mazgāšanas želeja zīdaiņiem nesatur ziepes, ir dermatoloģiski testēta, maigi attīra bērna ādu un vienlaikus nekairina bērna acis, kas atvieglo bērna matu mazgāšanu jau no pirmajām reizēm!

Pēc vannošanas nesteidzīgi pabeidziet vannas rituālu. Maigi nosusiniet bērna ādu, visas krociņas, ausis un ādu aiz ausīm, mazuļa sejiņu, esiet īpaši maigi un nesteidzīgi ar nabu. Rūpīgi nosusiniet nabu – tā, lai ir sausa; atcerieties, ka naba ir cilvēka ķermeņa centrs, esiet īpaši maigi! Nobeigumā dāviniet bērnam savu roku pieskārienus un glāstus, kuri ir tik mīļi un gaidīti – tas labvēlīgi ietekmēs bērna pašsajūtu un ļaus labāk iepazīt savu ķermeni un ķermeņa izjūtu. Sāciet laukstu pieskārienus no ķermeņa centra uz rokām un kājām, ko nomaina maigie glāsti, izmantojot “Lupilu” eļļu zīdaiņiem ar vērtīgo E vitamīnu un saulespuķu eļļu, kas derēs jutīgai mazuļa ādai. Dāviniet kopīgus, mīlestības pilnus mirkļus!

Situācijās, kad higiēna ir neatliekama, tomēr jūs atrodaties ārpus mājas, vecāku glābējs mūsdienās ir mitrās salvetes. Lidl veikalā ir plašs klāsts bērnu kopšanas līdzekļu. Šeit pēc izvēles var sameklēt “Lupilu” mitrās salvetes “SENSITIVE”, kuras ir īpaši maigas un izturīgas bērnu jutīgai ādai. Tās ir ar neitrālu pH līmeni un dermatoloģiski pārbaudītas; svarīgi, ka tās satur pantenolu un saudzīgo losjonu ar biolipīdiem, kas pasargā mazuļa ādu. Izvēloties bērna kopšanas līdzekļus, izvēlieties līdzekļus bez pievienota alkohola, smaržvielām vai krāsvielām, kas nelabvēlīgi var ietekmēt bērna ādu un palielināt iekaisumu risku. Bērna ikdienas aprūpē ir svarīgi atcerēties apzinīgas lietošanas principus, tāpēc Lidl piedāvā arī pilnībā bioloģiski noārdāmas mitrās salvetes – 100% to dabīgās kokvilnu šķiedras pilnībā noārdīsies un neradīs lieko piesārņojumu mūsu videi. Rūpes par bērna ādu izcili sniegs 99% sastāvā esošais ūdens, alvejas un kliņģerīšu ekstrakti, turklāt maigai tīrīšanai un ādu nomierinošai iedarbībai ir pievienots arī pantenols, alantojs un E vitamīns.

Vannojot bērnu, ir svarīgi atcerēties par drošību, tāpēc, pirms sākt, vecākiem ir jāsagatavojas. Jau no pirmajām reizēm izvēlieties tādu apgaismojumu, kāds vairāk patīk jums un bērnam. Nodrošiniet telpās 20–23 grādu temperatūru un 37 grādus ūdenim (izmantojiet ūdens termometru). Pirms izģērbjat mazuli, sagatavojiet vanniņu, dvieļus, pārtinamo virsmu un krūzi, ar kuru būs viegli apmazgāt bērnu, īpaši tad, ja vanno viens vecāks. Pirms likt bērnu vanniņā, ļaujiet autiņbiksīšu zonas ādai “paelpot” – dāviniet mazulim gaisa peldes mirkļus, kad nekas neierobežo viņa kustības.

Ja vecāki pamana apsārtumu autiņu zonā, tas var liecināt par ādas iekaisumu. Mēģiniet dienas laikā biežāk mainīt autiņbiksītes, taisīt gaisa peldes un pamēģināt maigo, saudzējošo “Lupilu” pretiekaisuma krēmu autiņu zonai. Tas satur cinka dioksīdu, šī sviestu un mandeļu eļļu, kas aizsarga bērna maigo ādu.

Parasti pēc vannošanas bērns ir apmierināts, labi noskaņots un gatavs sadarbībai, tāpēc šis ir burvīgs laiks, ko vecāki var baudīt kopā ar bērnu. Ja bērns izrāda savu neapmierinātību, analizējiet, vai vannošana bija par agru pēc barošanas vai, tieši otrādi, vannošanas laikā bērns sūdzējās par badu. Lielākajai daļai bērnu patīk izbaudīt ūdens procedūras vakarpusē, tomēr ir bērni, kuri ir ļoti aktīvi pēc vannošanas, tādēļ mazuli ir grūti nomierināt un nolikt gulēt. Tad vannošanai izvēlieties rīta vai dienas laiku. Ir svarīgi, lai tā nenotiek uzreiz pēc barošanas vai pirms pastaigas. Izvēlieties ērtāku laiku sev un patīkamāku – mazulim, intuitīvi sajūtot savu bērnu, jo tikai vecāki vislabāk zina sava bērna režīmu un vēlmes!

Vannot mazuli – īpaši pirmajos divos mēnešos – ieteicams līdz trim reizēm nedēļā, tomēr paaugoties bērnam izveidosies ūdens procedūras rituāls, ko var atkārtot katru dienu, īpaši tad, ja mazulim un vecākiem tas patīk.

Pirmās vannošanas laiks parasti tiek plānots piektajā līdz septītajā dienā pēc mazuļa piedzimšanas, kad bērns un vecāki ir pieraduši pie jaunajiem mājas apstākļiem. Aizliegumu vannot bērnu agrāk nav. Ja mazulim vēl nav nokritusi nabassaite, tas neierobežo vecākus baudīt pirmos rituālus kopā arī ātrāk. Ir svarīgi pēc vannošanas kārtīgi nosusināt nabassaiti, lai uzturētu ādas veselību.