Pārlūkprogramma netiek atbalstīta
Lai pareizi parādītu vietni, lūdzu, izmantojiet kādu no tālāk norādītajām pārlūkprogrammām.UzmanībuLūdzu, atjauniniet savu pārlūkprogrammu. Ja turpināsit izmantot šo pārlūkprogrammu, jūsu iepirkšanās pieredze var nebūt veiksmīga!

PADOMI UZSĀKOT SKOLAS GAITAS

Text And Image Section

Madara Meiere


Sertificēta uztura un fitnesa trenere


– Kādas ir barojošas un enerģiju vairojošas brokastu idejas, ko iesakāt skolas vecuma bērniem, lai viņi sāktu savu dienu uz pareizās nots?


Lai bērns iesāktu dienu ar ēdienreizi, kas dod enerģiju, nevis to atņem, rekomendējamā kombinācija būtu ola, dārzeņi, maize un labās taukvielas. Piemēram, omlete no 1-2 olām ar maksimāli pilngraudu maizi ar sviestu vai avokado un gurķi pa virsu🍳🍞🧈🥑


– Kādus veselīgus našķus ieteiktu vecākiem dot saviem bērniem līdzi uz skolu?


Skolas dienā vērtīgas sastāvdaļas uzkodu kastītei ir svaigas ogas, piemēram, mellenes🫐, ābols🍎, riekstu sauja🥜, kā arī gatavie Raw augļu, riekstu batoniņi un Day Up biezeņi no Lidl būs veselīga un pilnvērtīga uzkodu versiju.

– Vai ir kādi īpaši pārtikas produkti vai uzkodas, no kurām vecākiem ieteiktu izvairīties, iesaiņojot bērna pusdienu kastīti, un kādas ir veselīgākas alternatīvas?


Lai dienas laikā bērns izvairītos no pārlielu lieliem cukura lēcieniem, noteikti ieteiktu izvairīties no sintētiskiem un ar pārlieku augstu cukura daudzumu saturošiem produktiem: šokolāde, gumijas konfektes, saldinātie dzērieni, saldinātas mērces, pusfabrikāti.


Alternatīvas ir svaigi pagatavotas maltītes no dārzeņiem, graudaugiem, gaļas vai pākšaugiem, lai maltīte būtu pilnvērtīga sabalansētas.