Pārlūkprogramma netiek atbalstīta
Lai pareizi parādītu vietni, lūdzu, izmantojiet kādu no tālāk norādītajām pārlūkprogrammām.UzmanībuLūdzu, atjauniniet savu pārlūkprogrammu. Ja turpināsit izmantot šo pārlūkprogrammu, jūsu iepirkšanās pieredze var nebūt veiksmīga!
Brand Navigation
  1. Par Lidl
  2. Informācija pircējiem
  3. Mediju centrs
  4. Karjera

Joga ikdienā: padomi jogas rutīnai mājās


Vai vēlaties savā ikdienā ieviest vairāk līdzsvara, iekšējā miera un enerģijas? Tad joga ir lieliska izvēle. Bet kā jogu padarīt nevis par neregulāru nodarbi, bet par neatņemamu dzīves sastāvdaļu? Jogas eksperte Betija dalīsies vērtīgos padomos, kā jogu integrēt savā ikdienā vienkārši, reāli un bez lieka stresa.

Kas īsti ir joga?

Joga ir kas vairāk nekā tikai stiepšanās un relaksācija. Joga ir filozofiska mācība ar vairāk nekā 5000 gadu senu vēsturi. Tas ir ceļš, kura mērķis ir panākt ķermeņa, prāta un dvēseles harmoniju. Tulkojumā vārds "joga" nozīmē "savienot" vai "kļūt par vienu". Lai sasniegtu šo stāvokli, tiek mācītas dažādas prakses. Tās ietver ne tikai pozas, ko sauc par asanām, elpošanas tehnikas un meditāciju, bet arī ieteikumus par attieksmi pret sevi un citiem.


Šeit, Rietumos, galvenā uzmanība bieži tiek pievērsta fiziskajai jogas praksei. Tāpēc nevajadzētu atturēties, ja jūs (vēl) nejūtat saikni ar garīgo aspektu. Drīzāk koncentrējieties uz daudzajiem pozitīvajiem ieguvumiem, ko sniedz kustību un elpošanas apvienojums.

Kāpēc joga ir tik vērtīga ikdienā? Tās daudzpusīgā ietekme

"Joga ir kā visaptveroša un saudzīga dāvana jūsu ķermenim," saka Betija, pieredzējusi jogas praktizētāja. "Tā palīdz atbrīvoties no prāta radītā saspringuma un patiesi sajust savu ķermeni. Un pats svarīgākais – joga nav sacensība. Te nav pareizu vai nepareizu pozīciju." Jogas skolotājai un mātei galvenais ir maigums un pašizpratne – un tas brīnišķīgais "aha!" moments, kad pēkšņi atklāj, cik labi ir atkal justies vienotam ar sevi


Joga, pateicoties kustību un elpošanas savienībai, sniedz holistisku labumu gan ķermenim, gan prātam. Turklāt jogas prakse sniedz vērtīgas atziņas, kas noder arī ikdienas dzīvē. Lai gan katrs jogu praktizē savu iemeslu dēļ, daudzie pozitīvie efekti ātri kļūst acīmredzami:

Joga stiprina un izstiepj ķermeni: jJoga palīdz līdzsvarot spēku un elastību. Jūs stiprināsiet muskuļus, kas ir būtiski sāpju un nepareizas stājas novēršanai.

Joga uzlabo kustību amplitūdu: Regulāra jogas prakse atbrīvo locītavas un mazina saspringumu. Tas ne tikai palīdz akūtu sūdzību, piemēram, muguras sāpju, gadījumā, bet arī efektīvi novērš to rašanos nākotnē.

Joga palīdz mazināt stresu: Apzināta elpošana un koncentrēšanās jogas laikā ievērojami pazemina stresa līmeni. Samazinās stresa hormonu, piemēram, kortizola, līmenis, un nervu sistēma nomierinās, kas ir ideāli piemērots mierīgākai ikdienai.

Joga uzlabo miega kvalitāti: Veselīgs miegs ir cieši saistīts ar stresa līmeni. Joga palīdz samazināt kortizola līmeni un tādējādi veicina melatonīna – hormona, kas nodrošina dziļu un atjaunojošu miegu – izdalīšanos.

Joga stiprina garīgo noturību: Papildus fiziskajam spēkam joga attīsta arī koncentrēšanās spējas, iekšējo mieru un pozitīvu domāšanu. Daudzi cilvēki jau pēc neilga laika ziņo par lielāku skaidrību, pašpārliecinātību un emocionālo līdzsvaru.


Regulāra jogas prakse sniedz vērtīgus apzinātības un rūpju par sevi brīžus, kas ir īpaši svarīgi mūsu bieži vien saspringtajā ikdienā.

5 vienkārši padomi, kā jogu padarīt par ikdienas sastāvdaļu

Atvēliet laiku jogai vienmēr – īpaši tad, kad šķiet, ka tā nav iespējama. Betija, būdama mamma, labi saprot, cik tas reizēm var būt sarežģīti, tāpēc viņa dalās ar pieciem noderīgiem padomiem, kā to paveikt:

Jo tu to esi pelnījisVienkārši veidi, kā parūpēties par sevi

1. Sāciet ar mazumiņu: pietiks ar 5 minūtēm

"Daudzi maldīgi uzskata, ka jogas nodarbībai jābūt vismaz stundu garai. Taču tā nebūt nav," norāda jogas eksperte. Pat 5–10 minūtes veltītas apzinātām kustībām vai elpošanas vingrinājumiem var sniegt ievērojamu atšķirību. Īsas nodarbības palīdz pārvarēt sākotnējo barjeru un veidot regulāru ieradumu. Betijas ieteikums: sāciet ar īsu rīta rosmi vai relaksējošu vakara jogas sesiju


2. Ieplānojiet konkrētu laiku jogai

Ierakstītais kalendārā, visticamāk, tiks arī īstenots. Atvēliet jogas nodarbībām noteiktu laiku, piemēram, no rīta pēc pamošanās, pusdienu pārtraukumā vai vakarā pirms miega. Tādējādi joga kļūs par neatņemamu jūsu dienas sastāvdaļu, līdzīgi kā zobu tīrīšana.


3. Izveidojiet savu jogas telpu

Nav nepieciešama plaša jogas studija – pietiks ar nelielu stūrīti jūsu mājoklī. Jogas paklājiņš, daži spilveni un, iespējams, svece vai iedvesmojošs attēls radīs patīkamu atmosfēru, kas motivēs jūs darboties regulāri.


4. Pielāgojiet jogu savai ikdienas dzīvei

Jogai nav jābūt perfektai. Esiet elastīgi un iekļaujiet to savā aizņemtajā ritmā. Tāpēc Betija iesaka: "Ātrs saules sveiciens no rīta, daži stiepšanās vingrinājumi pie darba galda vai meditācija ceļā. Joga pielāgojas jūsu dzīvei, nevis otrādi."


5. Turpiniet ar prieku, nevis piespiedu kārtā

Reizēm veicas labāk, reizēm – ne tik labi. Galvenais ir būt saprotošam pret sevi. Katra diena uz paklājiņa – neatkarīgi no tās garuma vai intensitātes – ir nozīmīga. "Jūs būsiet pārsteigti, cik ļoti mainīsies jūsu ikdiena, kad sāksiet regulāri kustēties apzināti," saka jogas pasniedzēja. "Jūs stāvēsiet taisnāk, elposiet dziļāk, reaģēsiet mierīgāk, gulēsiet labāk – un, iespējams, pat pamanīsiet garastāvokļa uzlabojumus: kad jūsu ķermenis kļūst elastīgāks, uzlabojas arī jūsu dzīves kvalitāte."

Īsas jogas nodarbības katrai dienai

Mums ir vēl vairāk ieteikumu, kā jogas ieradumus nemanāmi iekļaut savā ikdienā. Jo nav svarīgi, cik maz laika vai cik neregulāra ir jūsu diena. Joga var padarīt jūsu ikdienu vieglāku – un ne vienmēr (tikai) uz jogas paklājiņa.


Šeit ir dažas idejas mini jogas nodarbībām:

No rīta:

• 5 minūtes Saules sveiciena

• 5 minūtes apzinātas elpošanas

• 10 minūšu nesteidzīga pastaiga, veltot uzmanību apkārtnei


Dienas vidū:

• Stiepšanās vingrinājumi pie rakstāmgalda kakla un plecu spriedzes mazināšanai

• Ieelpojiet dziļi un apzināti pievērsiet uzmanību tam, ko redzat, garšojat, dzirdat, smaržojat un jūtat

• Piecelieties un izstiepiet ķermeni visos virzienos


Vakarā:

• 5 minūtes, turot kājas paceltas pret sienu

• Yin jogas pozas, piemēram, guļus uz muguras ar savienotām pēdām tauriņa pozā

• Elpošanas meditācija pirms miega

Noslēgumā: atrodiet savu plūsmu ikdienā

Jogai nav jābūt sarežģītai vai laikietilpīgai. Apzināti iekļaujot nelielas jogas prakses savā ikdienā, jūs pamazām atklāsiet savu iekšējo plūsmu.

Esiet pacietīgi, izbaudiet šo procesu un veltiet laiku sev, lai vairotu apzinātību un labsajūtu. Jo joga nav gala mērķis. Joga ir jūsu personīgais ceļš.

Biežāk uzdotie jautājumi par jogas iekļaušanu ikdienā

Pat 2–3 īsas jogas nodarbības nedēļā var būtiski uzlabot jūsu pašsajūtu. Svarīgākais ir regularitāte, nevis nodarbības ilgums.

Lai sajustu jogas labvēlīgo ietekmi, pietiek ar 5–10 minūtēm veltītām apzinātām kustībām vai elpošanas vingrinājumiem katru dienu.

Īsus Saules sveicienus, stiepšanās vingrinājumus kaklam un mugurai vai elpošanas vingrojumus (piemēram, dziļu vēdera elpošanu) var viegli iekļaut ikdienas gaitās.

Viss, kas jums patiešām nepieciešams, ir neslīdošs jogas paklājiņš. Pēc vēlēšanās varat izmantot spilvenus vai jogas klučus, lai nodrošinātu lielāku komfortu.

Jogas ekspertes Betijas profils


Vārds: Betty Bracht

Vecums: 46 gadi

Dzīvesvieta: Eberbach pie Heidelbergas

Ģimene: precējusies

Profesija: personīgā trenere jogā, fitnesā un izturības sporta veidos


Sporta kvalifikācija:

  • DFLV fitnesa trenere, IFAA trenere, Aqua Fitness instruktore, Nūjošanas instruktore
  • Jogas meistare, Hatha, Yin jogas pasniedzēja, Taizemes jogas praktiķe
  • DBS rehabilitācijas speciāliste ortopēdijā, DOSB profilakses trenere (stāja un vingrojumi / sirds un asinsvadu sistēma)

Betijas īpašības: Betija ir pieredzējusi, uzticama un vienmēr orientēta uz labāko rezultātu sasniegšanu.