Pārlūkprogramma netiek atbalstīta
Lai pareizi parādītu vietni, lūdzu, izmantojiet kādu no tālāk norādītajām pārlūkprogrammām.UzmanībuLūdzu, atjauniniet savu pārlūkprogrammu. Ja turpināsit izmantot šo pārlūkprogrammu, jūsu iepirkšanās pieredze var nebūt veiksmīga!

PADOMI UZSĀKOT SKOLAS GAITAS

Text And Image Section

Baiba Vītiņa un viņas ģimene


– Kādas rutīnas izmaiņas jūs ieviešat, lai atvieglotu pāreju no vasaras brīvlaika uz skolas ikdienu?


Lai ieietu atpakaļ bērnudārza režīmā, nākas pamainīt dažus ikdienas paradumus. Vakaros vienmēr sagatavojam bērniem drēbes nākamajai dienai un saguldinām tās. Parūpējamies, lai vienmēr ir salikta soma ar visu nepieciešamo vai izņemts ārā tas, kam tur nav jābūt, bet bērniem netīšām ieslīdējis līdzi kādā kabatā. Mācāmies no jauna sarunāt ar bērniem, ka gulētiešanas laiks pienāk ātrāk nekā tas ierasts vasarā, lai visi pagūst izgulēties, ir moži, atpūtušies un gatavi darbīgai dienai. Tāpat mums kā vecākiem ir jāatrod laiks, kad piesēsties ar bērniem un kopā pamācīties, nostiprināt jauniegūtās zināšanas vai palēnām jāmācās jauna viela, lai gatavotos tam, ka nākamgad jāuzsāk skolas gaitas.

Vēl viena būtiska lieta ir laika menedžēšana, kad ar vīru izmantojam modernās tehnoloģijas un sinhronizējam kalendārus, lai vienmēr būtu skaidrība, kurš aizved, kurš atved bērnus un kurš nogādā uz pulciņiem.


– Kas bija tava mīļākā daļa no gatavošanās skolas sākumam, kad mācījies skolā?


Vēl kā šodien atceros, cik patīkama satraukuma pilns bija gatavošanās laiks skolai, kad ar mammu un māsu gādājam visu nepieciešamo. Vienmēr bija liels prieks par katru sīkumiņu. Jauni rakstāmpiederumi, dažādi papīri, līmes, šķēres, pat apvākotas grāmatas, skolas soma un īpaši izvēlētas klades ar skaistākām bildēm uz vāka lika domāt, ka šis mācību gads noteikti būs labāks par iepriekšējo un mācībās arī ies gludāk kā iepriekš.

Vidusskolas vecumā gan burtnīcas un soma likās otršķirīga, tad svarīgākais bija atrast un izvēlēties īsto tērpu 1. septembra svinībām. Ar māsu vienmēr vairākkārt piemērījām izvēlētos tērpus un piemeklējam arī aksesuārus, lai var ar pārliecību atgriezties skolā un satikt visus sen nesatiktos klasesbiedrus. Bet skaidrs, ka vēl tagad skolas laika sākumu atceros ar īpaši siltām sajutām, jo tas nebija tikai par mācīšanos, bet kopā būšanu ar draugiem un iemīļoto pulciņu atgriešanos ikdienas rutīnā.

Text And Image Section

– Kādas ir jūsu iecienītākās darba dienu brokastis bērna mācību periodā?


Darba dienas rītus vienmēr ar vīru iesākam ar tasi kafijas, lai kārtīgi pamostos un iedotu sev kādu enerģijas lādiņu, jo steigā paši parasti brokastis izlaižam.


Ņemot vērā, ka tas rīta cēliens vienmēr paiet kārtīgā steigā, bet bērniem ieraduma pēc tomēr ir svarīgi apēst vismaz kādu nieciņu no rīta, tad mums vienmēr nāk talkā kādi ātri apēdami našķi no Lidl. Vai tie būtu brokastu batoniņi, jogurts vai vecais labais biezpiena sieriņš. Tomēr, ja ir rīts, kad visi ir modušies pirms modinātāja, tad iepriecinām vēderus ar olu kulteni un svaigu gurķi vai augļiem.


– Kas bija jūsu dēla vasaras mīļākais piedzīvojums?


Kārlim mīļākie piedzīvojumi no vasaras palikuši atmiņā salīdzinoši vienkārši, bet mīļi, kad kopā pavadīts laiks ar savējiem.

Kārlim ļoti patika izzināt Tērvetes dabas parku, kad ar mazo māsu varēja izložņāt visas rūķu mājiņas, izskriet meža takas un izbraukāties ar kravas ratiem uz visām parka debess pusēm. Tāpat Kārlītis izceļ īpaši siltu atmiņu, kad karstā vasaras dienā devāmies uz vasarnīcu un opis baseinā mācījis peldēt bez piepūšamā riņķa un pirmo reizi apguvis nirt zem ūdens kā lielais džeks.